Ndeshja hapëse/ Statistikat në prag të Gjermani - Skoci, peshorja anon në krahun e 'Panzerave'

Ndeshja hapëse/ Statistikat në prag të Gjermani - Skoci, peshorja anon në krahun e 'Panzerave'

Foto ilustruese

Gjermani - Skoci do të jetë ndeshja hapëse e Euro 2024, e cila do të luhet sonte në mbrëmje në orën 21:00, në Munich.

Mbrojtësi Andy Robertson “karikon” Skocinë dhe thotë se mund të bëjnë historinë. "Mund të shkruajmë historinë në Euro 2024."

Kjo do të jetë hera e 11-të në të cilën këto dy kombëtare përballen me njëra- tjetrën, me statistikat që anojnë dukshëm në favor të skuadrës gjermane.

7 janë sukseset e “Panzerave”, teksa 2 ndeshja kanë përfunduar në barazim dhe vetëm 1 ndeshje ka shkuar në favor të skocezëve. Skocezët nuk e kanë mundur ekipin gjerman prej katër përballjeve rradhazi.

Duhet nënvizuar fakti se skocezët, nuk e kanë kaluar asnjëherë fazën e grupeve, në katër pjesëmarrjet që ajo ka patur në fazën finale të një kompetiticoni.

Ndërkohë që ekipi i Julian Nagelsmann do të kërkojë suksesin e katërt në histori. Ata e kanë fiturar këtë trofe në vitet 1972, 1980 dhe 1996.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Si parashikohet moti për ditën e sotme

Si parashikohet moti për ditën e sotme