Ndeshje e 'çmendur' në Serie A, Napoli përmbys 2-4 Monzën (GOLAT)

Serie A e futbollit vijon këtë të dielë sportive me ndeshjet e javës së 31-të. Në 12:30 Frosinone dhe Bologna barazuan 0-0. Më pas në "Brianteo", Monza vendase u mposht 2-4 nga Napoli.

Kampionët në fuqi të Italisë e nisën ndeshjen keq, me Djuric që i ndëshkoi pas nëntë minutash lojë për ta mbyllur pjesën e parë në avantazhin e të tijve. Fraksioni i dytë ishte "zjarr" për Napolin, që në harkun e gjashtë minutave shënoi tre herë.

Osimhen, Politano dhe Zielinski përmbysën 1-3 ndeshjen, para se Colpani të shënonte golin e dytë për Monzën. Në të 68 minutë kishte vend edhe për Raspadorin që "vulosi" gjithçka në 2-4.

Me 48 pikë Napoli mban vendin e shtatë, dy pikë pas Atalantës që është në zonën Europiane, por bergamaskët kanë dy ndeshje më pak. Monza me 42 pikë renditet në vendin e 11-të.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Lufta/ OKB: 800 mijë njerëz po largohen nga Rafah

Lufta/ OKB: 800 mijë njerëz po largohen nga Rafah