Ndëshkime për 4 përmbarues
privatë, Naço i heq licencën Nelajt

Ndëshkime për 4 përmbarues<br />privatë, Naço i heq licencën Nelajt
TIRANE - Ministri i Drejtësisë Nasip Naço, urdhëron pezullimin e licencës për 6 muaj, përmbaruesit Baftjar Nelaj.  Masat disiplinore të ministrit janë miratuar nga Komisioni Disiplinor i Përmbaruesve Privatë, edhe për përmbaruesit Anjeza M., Helidon Xh., dhe Martin T.

Lajmi konfirmohet nga zyra e shtypit e ministrisë, sipas të cilës shkeljet janë konstatuar pas inspektimeve dhe verifikimeve të zbatimit të procedurave ligjore të vendimeve gjyqësore të iniciuara nga ankesat e qytetarëve. 

Për rastin e përmbaruesit Baftjar Nelaj, masa e pezullimit është kërkuar për shkak të mungesës së dokumentacionit në dosje, mosrespektimin e afateve proceduriale të njoftimit, si dhe veprimtarive jo etike që cënojnë rëndë figurën e përmbaruesit gjyqësor. 

Ndërkohë burime pranë përmbarimit privat bënë të diturse Nela ka ankimuar vendimin e pezullimit 6-mujor, vendim i cili është bllokuar nga gjykata. 


Redaksia Online
(e.n/Shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Vizita që do t'i kushtojë shtrenjtë, Aubameyang drejt largimit nga Chelsea pasi festoi fitoren e Barcelonës në 'El classico'

Vizita që do t'i kushtojë shtrenjtë, Aubameyang drejt largimit nga Chelsea pasi festoi fitoren e Barcelonës në 'El classico'