Lëkundet toka, tërmet me magnitudë 3,6 ballë me epiqendër në Lezhë! Nuk ka dëme materiale, qytetarët në panik

Lëkundje të forta sizmike janë ndjerë mbrëmjen e sotme në qytetin e Lezhës.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Ujit dhe Mjedisit, lëkundjet kanë pasur magnitudë 3,6 ballë të shkallës Rihter. 

Epiqendra e tërmetit, sipas IGJEUM, ka qenë 3 kilometra në Veri-Perëndim të Lezhës, ndërsa thellësia ka qenë 11 kilometra. 

Deri më tani nuk janë raportuar dëme materiale, ndërsa bëhet e ditur se qytetarët të frikësuar kanë dalë jashtë banesave të tyre për disa minuta. 
 

Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ish-kryeprokurori Llalla dënohet me dy vite burg, a besoni se drejtësia e re do të ndëshkojë edhe të tjerë zyrtarë të lartë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

I dënuar për vrasjen e 4 oficerëve/ Dritan Dajti shoqërohet sërish me urgjencë drejt spitalit në masa të rrepta sigurie