Kapet gomonia në Itali, po transportonte drogë me vlerë 2 mln euro, tre të arrestuar, njëri shqiptar

Kapet gomonia në Itali, po transportonte drogë me vlerë 2 mln euro, tre të arrestuar, njëri shqiptar

Foto ilustruese

Një shqiptar dhe dy italianë janë arrestuar nga policia pasi po transportonin nga Shqipëria marijuanë dhe hashash me vlerë 2 milionë euro. Gomonia 6 metra me 152 kg marjuanë dhe 26 kg hashash në bord u bllokua në Kastro pas një ndjekjeje të gjatë nga policia italiane. Droga ishte fshehur në një fund të dyfishtë brenda gomones. Pas arrestimit të tre trafikantëve vijon puna për zbulimin e plotë të rrjetit të trafikut.

B.K./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • qiparizi: 18/08/2020 16:26

  Droga eshte si puna a duhanit, do jete bashkeudhetare ne prodhim edhe perdorim gjate gjithe jetes se njezimit.Nuk mund te lihet e lire pasi nuk fiton ai grup i vogel qe e drejton prodhimin dhe shitjen.

  Përgjigju
 • ZYLYF: 18/08/2020 11:30

  eee qe ta dini hashashi dhe marjuana jan te njejtat gjera

  Përgjigju
  • Andi: 18/08/2020 16:22

   eeee, qe ta dish ti, e ka sakte gazetari. Hashishi eshte rezina qe del nga shtrydhja e boceve te marijuanes (qe i thone cokollate) dhe ka THC (tetrahidrokanabinoli - perberja psikoaktive e marijuanes) shume me te larte se sa bima e marijuanes. Kshuqe kane kapur si marijuane (lulet-boçet), si hashish (rezinen e marijuanes - cokollata

 • Ana: 18/08/2020 11:00

  Si ka mundesi qe nuk eshte kapur ne bashkepunim me policine shqiptare kjo?! Megjithese nuk ka mundesi te jete droge shqiptare, se qeveria e ka fshire nga harta e kultivimit Shqiperine.

  Përgjigju
  • Andrea: 18/08/2020 11:21

   Anna sa kurioze je moj, megjithese kjo puna e droges nuk ka fund jo vetem ne shqiperi por ne gjithe boten.

 • Sondazhi i ditës:

  Komision hetimor vetëm për çështje konkrete,jeni dakord me propozimin e PS?×

Lajmi i fundit

Raportohet se Naim Murseli ka pranuar përpara policisë se ka porositur vrasjen e gruas së tij

Raportohet se Naim Murseli ka pranuar përpara policisë se ka porositur vrasjen e gruas së tij