Ndjekje spektakolare nëpër rrugët e Athinës, policia arreston dy shqiptarët me 'një mal akuza mbi supe'

Ndjekje spektakolare nëpër rrugët e Athinës, policia arreston dy shqiptarët me 'një mal akuza mbi supe'

Dy shqiptarët të moshave 30 dhe 37 vjec, emrat e të cilëve nuk bëhen të ditur, kanë rënë në prangat e policisë greke ditën e djeshme. Shqiptarët e arrestuar akuzohen për disa vepra penale si vjedhje, mosbindje ndaj policisë, armë  mbajtje pa leje dhe trafik droge.

Arrestimi i dy shqiptarëve erdhi pas një ndjekje spektakolare nga policia DI.AS Group në rrugët e Athinës. Ata po lëviznin me makinën e tyre në rrugën Patission Street, ku nuk ju bindën policisë për të ndaluar dhe më pas fillojë edhe ndjekja për arrestimin e tyre. Për disa minuta policia u vë në ndjekje të tyre deri në ndalimin dhe vendosjen në pranga.

Nga kontrollit të  ushtruar tek 30 vjecari shqiptar policia greke gjeti një armë të mbushur me fishekë, një krehër me 12 fishekë, një tjetër armë, revolver me gjashtë fishekë brenda dhe krehër me 18 fishekë. Nga ana tjetër shqiptarit 37-vjeçar po ashtu iu gjet një thikë dhe një sasi prej 5 gram kokainë.

Nga hetimi policor grek mësohet se 37-vjeçari shqiptar ka qenë person i dënuar me 20 vjet burg për tentativë vrasje dhe vjedhje. Ndërkohë është konstatuar se makina  me të cilën u kapën shqiptarët rezultoi e vjedhur, ndërsa 30-vjeçari shqiptar nuk kishte dokumenta qëndrimi për në Greqi. Të dy ata u morën në Prokurorinë e Athinës ku më pas pritet të dalin para gjyaktës për tu përballur me akuzat e ngritura ndaj tyre.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë