POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Ndryshimet në qeveri/ Meta dekreton Braçen dhe tre ministra

Presidenti dekreton emërimin e katër ministrave deri tani; Eduard Shalsi, Ministër i Shtetit Për Mbrojtjen e Sipërmarrjes, Blendi Çuçi, Ministër i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Elisa Spiropalin te Marrëdhëniet me Parlamentin dhe Erion Braçen zëvendëskryeministër. Pra deri tani janë dekretuar ministrat dhe zv/ kryeministri të cilët janë edhe deputetë, ndërsa për 5 të tjerët që nuk janë deputetë po grumbullon informacion, teksa ka 7 ditë afat për t’u shprehur.

d.ba.
Komento