Në 1 qershor PD zhvillon Kuvendin për prezantimin e Programit, Agalliu: Do të kërkojmë votën e shqiptarëve për të larguar këtë qeveri të korruptuar

Në 1 qershor PD zhvillon Kuvendin për prezantimin e Programit, Agalliu: Do të kërkojmë votën e shqiptarëve për të larguar këtë qeveri të korruptuar

Arbi Agalliu

Në datën 1 qershor, Partia Demokratike ka njoftuar se do të zhvillojë Kuvendin për prezantimin e Programit, në orën 11:00, te Parku Olimpik.

Lajmin e ka bërë të ditur, ditën e sotme Sekretari për Programin, Arbi Agalliu, me anë të një postimi në rrjetet sociale, i cili thotë se PD është e para forcë politike në vend që po prezanton programin e saj lidhur me zgjedhjet e vitit të ardhshëm.

Agalliu theksoi se, PD do kërkoj votën e shqiptarëve për të larguar këtë qeveri të korruptuar.

“Partia Demokratike e Shqipërisë është e para forcë politike në vend që po prezanton programin e saj lidhur me zgjedhjet e 2025. Si “Sekretar për Programin” kam kënaqësinë të bëj me dije se në datën 1 Qershor, në orën 11:00 te Parku Olimpik, PD do të zhvillojë Kuvendin për prezantimin e Programit.

Ky fakt tregon edhe njëherë seriozitetin e PD për të qenë një alternativë qeverisëse në zgjedhjet e ardhshme. Me një program cilësor dhe me një ekip me profesionistë dhe integritet do të kërkojmë votën e shqiptarëve për të larguar këtë qeveri të korruptuar”, tha ai.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

A do të bashkëpunonte me Argita Berishën? Ja si përgjigjet Basha

A do të bashkëpunonte me Argita Berishën? Ja si përgjigjet Basha