Në 25 vjetorin e Kushtetutës, Berisha akuza drejtësisë! Sulmon kryetaren e GJK: Fjalor i zhvejkut, politizimi i gjyqësorit po i çjerr maskën reformës së re

Në 25 vjetorin e shpalljes së Kushtetutës, , kryetarja e Gjykatës Kushtetuese Holta Zaçaj apeloi që politika të ndalë sulmet ndaj gjyqësorit. Por Sali Berisha sërish sulmoi jo vetëm drejtësinë, por edhe drejtpërdrejt Zaçajn duke thënë se fjalori i saj është i njëjtë me atë të zhvejkut (ushtarit të bindur). 

“Ky është tipik fjalori i Shvejkut. Jo i thuaj zonjës Zaçe, është politizimi i gjyqësorit që po i çjerr maskën reformës së re dhe po të kishte ndërgjegjen minimale si juriste konstatonte se ajo zonja (Enkelejda Millonai) që mban dosjen për të mos shkuar në Kushtetuese e mban për ligjet obskure me Taulant Ballën”- u shpreh Berisha në një konferencë për gazetarët.

Po ashtu, Berisha nuk kurseu as sulmet ndaj ministrit të Drejtëisë Ulsi Manja për të cilin tha se i druhet një shkarkimi nga Rama dhe zëvendësimi nga Fatmir Xhafaj. 

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • I. Lir: 27/11/2023 17:59

    Po si nuk ka turp ky lloj bureci qe çiret per "varjen e drejtesise"...po nese kjo sot quhet e varur sipas ketij burrecit Salih...ate ne kohen kur mbreteronte vete e kishte varur duke ja rrethu litarin 25 here dhe e terhiqte zvare me makinen e tij rruge me rruge te Shqiperise...! Po pse i haroi kaq kollaj ky milet bemat e ketij shtrigani me prokuroret e gjyqtaret.??? Turp turp turp. Te flase ky gojeshthurur i pacipe e vulgar per drejtesi te varur.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Indi/ Hasani pritet nga homologu Jaishankar: Në fokus thellimi i marrëdhënieve ekonomike mes dy vendeve

Indi/ Hasani pritet nga homologu Jaishankar: Në fokus thellimi i marrëdhënieve ekonomike mes dy vendeve