Në 27 mars përballet me Shqipërinë, Polonia 'bie' në Çeki, mposhtet me rezultatin bindës nga vendasit

Polonia e cila do të jetë kundërshtarja e parë e Shqipërisë në kuadër të ndeshjeve kualifikuese të ‘Euro 2024’ e ka nisur në mënyrën më të keqe të mundshme rrugëtimin e saj në kompeticion duke u mposhtur 1-3 nga Republika Çeke.

Në ndeshjen e parë të luajtur për grupin E, çekët zbritën me këmbë në tokë Poloninë e Lewandowskit, duke e lënë këtë të fundit totalisht në hije.

Çekët e nisën me energji lojën me dy gola të shënuar në minutat e para të ndeshjes. Krejci 1′, dhe Cvancara 3′, ndërsa në të tretin realizoi Kuchta 64′. Për miqtë golin e vetëm e realizoi Szymanski 87′.

Në 27 mars, Polonia pret Shqipërinë, ndërsa Çekia do të luajë në transfertë përballë Moldavisë.

Ndeshja mes Ishujve Faroe dhe Moladavisë përfundoi me barazim 1-1.

B.V/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • ano: 25/03/2023 00:33

    kjo do te thote 0 shanse per Shqiperine .. Cekia esht me e forte se Polonia . Nuk fitohet me hysajn dhe mihajn ne mbrojtje

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Çifti perfekt? Ledri Vula zbulon detaje për Sarën: E zgjoj në katër të mëngjesit

Çifti perfekt? Ledri Vula zbulon detaje për Sarën: E zgjoj në katër të mëngjesit