Në 28 maj shfaqja ‘Notre Dame de Paris’ në stadiumin ‘Air Albania’! Rama: Vihet në skenë për publikun e Shqipërisë dhe gjithë Ballkanit

Në 28 maj shfaqja ‘Notre Dame de Paris’ në stadiumin ‘Air Albania’! Rama: Vihet në skenë për publikun e Shqipërisë dhe gjithë Ballkanit

Muzikali i rekordeve Guinnees dhe shfaqja më e ndjekur në Europë ‘Notre Dame de Paris’ nga novela e shkrimtarit francez Victor Hygo për herë të parë do të jetë stadiumin Air Albania në 28 maj. Shfaqja do të vihet në skenë nga legjenda e muzikës italiane Riccardo Cocciante. 

Kjo është publikuar nga kryeministri, Edi Rama me anë të një postimi në facebook, ku shkruan se shfaqja do të organizohet në stadiumin ‘Air Albania’ për publikun shqiptar dhe të gjithë vendeve të tjera të Ballkanit prej nga pritet të vijnë vizitorë.

“NOTRE DAME DE PARIS NË TIRAAAANË  Për herë të parë muzikali i rekordeve Guinness, SHOW MË I NDJEKUR NË EUROPË, spektakli i emocioneve të shumta, bazuar në kryeveprën e Victor Hygoit dhe vënë në skenë nga legjenda e muzikës italiane, Riccardo Cocciante, VJEN NË AIR ALBANIA STADIUM për publikun e Shqipërisë e të krejt Ballkanit. 28 MAJ, TIRANË, MUZIKALI QË KA “ÇMENDUR” EUROPËN”- shruan Rama.

B.V/SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Rusia ndan një të tretën e shpenzimeve për mbrojtjen

Rusia ndan një të tretën e shpenzimeve për mbrojtjen