Në arrest shtëpie, por shpërndante kokainë, arrestohet 31-vjeçari në Kukës

Një 31-vjeçar është arrestuar nga policia e Kukësit, pasi është kapur duke shpërndarë droga të forta. Megjithëse ishte nën masën ‘arrest shtëpie’, kjo nuk e pengonte 31-vjeçarin me iniciale S.E, të shpërndante kokainë në sasi të vogla.

Gjatë kontrollit në banesën e këtij shtetasi, policia gjeti dhe sekuestruan një sasi me lëndë të dyshuar narkotike kokainë, një sasi me lëndë të dyshuar narkotike kanabis, 3 aparate celulare, 1 automjet tip "BMW", 3380 euro dhe një sasi lekësh.

31-vjeçari ishte me masë sigurie “Arrest në shtëpi” për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”.

Operacioni vijon për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në organizimin e kësaj veprimtarie kriminale.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprime të mëtejshme.

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

Finalja e Conference League, Duka falënderon Ramën, Veliajn dhe të gjitha institucionet që ndihmuan në suksesin