Në Brazil nuk fshihen më, presidenti: Duam Ancelottin si trajner

Në Brazil nuk fshihen më, presidenti: Duam Ancelottin si trajner

Carlo Ancelotti

Carlo Ancelotti është emri më i lakuar për të drejtuar skuadrën kombëtare të Brazilit. Largimi i Tite pas Kupës së Botës ka bërë që skuadra "Selecao" të jetë në kërkim të një emri me peshë, duke dashur si trajner italianin e Real Madrid.

Në deklaratën e dhënë për BeIN Sports, kreu i futbollit brazilian Ednaldo Rodrigues u shpreh se Ancelotti është i preferuari i tyre. Për momentin Brazili drejtohet nga trajneri i përkohshëm, Ramon Menezes.

“Nuk po them që Ancelotti ka marrë një ofertë nga ne, por ne duam të bindemi nëse ai dëshiron të vijë këtu. Kemi një plan A dhe po e them sinqerisht për herë të parë. Është e kotë ta fshehim, Ancelotti është i preferuari ynë", tha mes të tjerash Ednaldo Rodrigues.

Trajneri italian, prej vitesh një ndër më të mirët dhe më fituesit në qarkullim, ka kontratë deri në vitin 2024 me “Los Blancos”.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Përjashtimi i 11 deputetëve nga grupi i PD, Gjekmarkaj: Vendimet e Bashës, trillime për t’i faturuar Bardhit një vulë që ai se ka vënë kurrë

Përjashtimi i 11 deputetëve nga grupi i PD, Gjekmarkaj: Vendimet e Bashës, trillime për t’i faturuar Bardhit një vulë që ai se ka vënë kurrë