Në Deçan u qëllua mbi autobusin me nxënës, reagon ambasada amerikane

Në Deçan u qëllua mbi autobusin me nxënës, reagon ambasada amerikane

Ngjarja e rëndë e ndodhur në Kosovë mbrëmjen e djeshme ku u qëllua me kallashnikov në drejtim të një autobusi me nxënës për ambasadën amerikane në Prishtinë është tronditëse.

I ngarkuari me punë në ambasadën e ShBA-së në Prishtinë, Nicholas Giacobbe u ka shprehur ngushëllime familjeve teksa shton se autoritetet po punojnë që autorët t’i sjellin shpejt para drejtësisë.

“I tronditur nga sulmi i dhunshëm ndaj studentëve në Gllogjan. Autoritetet po punojnë për të sjellë autorët shpejt para drejtësisë. Ngushëllimet më të thella për familjet e viktimave dhe i uroj të lënduarve shërim të shpejtë”, ka shkruar ai


Lajmi kryesor:

Breshëri kallashnikovi autobusit me nxënës në Kosovë, vdesin shoferi dhe 2 të rinj, pista kryesore konflikti mes bizneseve! Përjashtohet akti terrorist për motive nacionaliste! Ministri i Brendshëm thirrje vrasësit: Dorëzohu sa më parë


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

‘Serbia po organizon arratisjen e të burgosurve nga Kosova’, ministrja e Drejtësisë kërkon hetim ndërkombëtar: Beogradi synon të godasë rendin publik

‘Serbia po organizon arratisjen e të burgosurve nga Kosova’, ministrja e Drejtësisë kërkon hetim ndërkombëtar: Beogradi synon të godasë rendin publik