Në ditën e tretë të kampit të LRI-së, shfaqet kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, ndryshim rrënjësor në pamje! Përlotet nga falenderimi i Ardit Çelës

VLORË- Në ditën e tretë të kampit të të rinjve të LRI-së, karrigia e kryetares, Monika Kryemadhi nuk ishte bosh, si në herët e tjera. Pas një periudhe shumë të gjatë që ishte jashtë vëmendjes së opinionit publik, më konkretisht që pas disfatës në 25 prill, Kryemadhi u shfaq sot mes të rinjve të LRI-së, njësoj si vite më parë.

Numri një i LSI-së zgjodhi që të mos mbante një fjalim përballë të rinjve që duan të futen në politikë, por nuk kaloi pa u vënë re ndryshimi i saj rrënjësor në pamje, ku u shfaq me flokë të prera shkurt. Ky rikthim në LRI dhe falenderimi i Ardit Çelës, Kryetar i Lëvizjes Socialiste për Integrim, qarku Berat, e përloti atë.

1629923319_QANMONA.jpg

Monika Kryemadhi e përlotur në kampin e LRI-së

Kryemadhi është parë gjithnjë e më shumë larg LSI-së, ku pas 25 prillit, ku kjo forcë politike e themeluar nga presidenti Ilir Meta dhe e drejtuar nga bashkëshortja e tij, arriti të merrte vetëm 4 mandate, edhe pse para zgjedhjeve trumbetuan se do kishin një rezultat historik, por nuk rezultoi kështu.

Dalja e fundit e Kryemadhit ishte ajo në Budapest, disa muaj më parë, në ceremoninë e vendosjes së përmendores së Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu, por jo si drejtuese e LSI-së, por si Zonja e Parë e vendit, një post që më herët kishte refuzuar ta merrte. Kjo ngjalli edhe një dyzim të mbështetësve të LSI dhe elektoratit të kësaj partie, se si do e shohim në vijim Kryemadhin, edhe pse ajo ka zgjedhur një heshtje totale. Mbetet për të pritur shtatorin...

1629923331_MONIKA.jpg

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi në kampin e LRI-së në Jalë

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Vetingu i politikanëve nga SPAK, mendoni se Basha po sfidon Berishën me këtë propozim?

Komento

Komente

 • Like: 27/08/2021 10:20

  Pirdh Pirdh se lerohesh o ardit k..e

  Përgjigju
 • Like: 27/08/2021 10:10

  Doli perseri surrat kali, mendova mos kishte hyre ne burgut me gjithe ato vjedhje dhe shkaterrime qe i ka bere Shqiperise

  Përgjigju
 • Uaua: 26/08/2021 20:55

  Baxhella Monik!

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

‘Më pak është më shumë’, arti minimalist në sytë tanë