Drejtësi për nënën 82-vjeçare nga Narta, gjykata e shpall të pafajshme për kotecin e pulave

Drejtësi për nënën 82-vjeçare nga Narta, gjykata e shpall të pafajshme për kotecin e pulave

Lefkotheia Karasa dhe koteci që po ndërtonte

VLORË-Ka përfunduar gjyqi ndaj Lefkothea Karasa, nënës 82-vjeçare nga Narta e Vlorës, e cila u përball me drejtësinë për ndërtimin e kotecit të pulave në oborrin e shtëpisë së saj. Gjykata e Vlorës vendosi pushimin e çështjes, për faktin se e moshuara ishte dënuar edhe më parë për ndërtim pa leje.

Lefkotheia Karasa jeton e vetme në një shtëpi dykatëshe në Nartë të Vlorës, ndërsa djemtë janë në emigracion. Shoqërimi në komisariat për ndërtim pa leje, u bë publik rreth një muaj më parë, ndërsa me lot në sy ajo tregoi në Report TV se e kishte gjetur halli në pronën e vet.

“Problemi është se më ra halli në pronën time, në tokën time që ma ka lënë vjehrri. Shtëpinë e kanë ndërtuar djemtë me punën në Greqi. Dy vite që është bërë dhe ka kushtuar shumë. Atje kishim një kasolle dhe duam ta bëjmë të madhe. Kotec për pula a ndonjë tjetër, çfarë të bëjmë duhet ajo...(ndërtesa). Asgjë si kam prishur asaj (komshies) ajo më ka prishur mua gardhin. Erdhi policia më mori mua me forcë. A ju kanë thënë për ta prishur? JO! Ne e kemi në tokën tonë. (qan)”.

Mësohet se prokurori kishte kërkuar dënimin me 3 muaj burg, por gjyqtari Enkel Peza vendosi të pushojë çështjen. Sipas avokatit të 82 vjeçares, Geron Gumbardhi nuk mundet që një person të dënohet dy herë për të njëjtën vepër penale, sepse e moshuara ishte dënuar edhe më parë për ndërtim pa leje, dënim që e ka kryer të konvertuar në shërbim prove.

Lefkotheia Karasa dhe koteci që po ndërtonte

 

M.Q./A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

EURO 2024/ Reteguin nuk mjafton! Anglia nuk e diskuton fitoren! ‘3 luanët’ mundin mes 3 golave Italinë në Napoli

EURO 2024/ Reteguin nuk mjafton! Anglia nuk e diskuton fitoren! ‘3 luanët’ mundin mes 3 golave Italinë në Napoli