Në Itali e bëjnë të sigurt, Elseid Hysaj largohet nga Lazio

Në Itali e bëjnë të sigurt, Elseid Hysaj largohet nga Lazio

Elseid Hysaj

Në Itali janë të sigurt se Elseid Hysaj do largohet nga Lazio. Ndryshimi i trajnerit ka bërë që mbrojtësi i Kombëtares të marrë minuta "me pikatore", çka do të thotë një ekip i ri për të në të ardhmen.

Vera është pranë dhe shkodrani i krahut të djathtë të mbrojtjes po studion mundësitë për një ekip të ri, teksa disa janë klubet e interesuara për të në Serie A.

"LazioNews" bën me dije se Tudor nuk e ka më në plane 30-vjeçarin që ka kontratë me bardhekaltërit deri në verën e 2025. Largimi i Sarrit, trajnerit që "e rriti" Hysajn sportivisht është faktori kryesor për një largim të shqiptarit.

Tanimë Hysaj këto muaj do duhet të përfitojë për minuta, pasi Euro 2024 me Kombëtaren është në prag dhe Sylvinho do donte që mbrojtësi të kishte minuta të mjaftueshme në këmbë.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta

Durrës/ 24-vjeçari plagoset me armë zjarri, paraqitet në spital! Rrethanat e paqarta