Në Itali regjistrohen 30 viktima dhe 574 të shëruar nga COVID-i në 24 orët e fundit

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë Italiane, gjatë 24 orëve të fundit në vend janë regjistruar 30 viktima nga koronavirusi, për një total prej 34.899 që nga fillimi i emergjencës shëndetësore.

Sot numri i të shëruarve në Itali ishte 574 ndërsa numri i përgjithshëm i tyre ka shkuar në 192.815

Autoritetet e shëndetësisë raportuan gjithashtu se sot u regjistruan edhe 138 raste të reja pozitiv për një total prej 241,956

Në Rajonin e Lombardisë sot u regjistruan 13 viktima nga koronavirusi dhe 53 raste të reja të pozitivitetit Covid.


Lajmi kryesor:

Në Itali regjistrohen 30 viktima Covid! Më shumë se 11.5 milionë raste infeksioni në botë... Në Australi, Melburni rifutet në izolim


  • Sondazhi i ditës:

    Emigrantet mund të votojnë me postë/ A mendoni se vota e tyre do të jetë percaktuese në zgjedhjet e 25 prillit?×

Lajmi i fundit

John

Masat anti COVID/ Në Argentinë e gjejnë zgjidhjen: Paguajnë të pasurit