Në Kuvend opozita kërkon mocion me debat, Rama ‘u përgjigjet’ nga transformimi i QSUT: Ja si ndryshuam tezgat e vendkullotjes

Në Kuvend opozita kërkon mocion me debat, Rama ‘u përgjigjet’ nga transformimi i QSUT: Ja si ndryshuam tezgat e vendkullotjes

Trasformimi i QSUT-së, para dhe pas

Kryeministri Edi Rama ka publikuar disa foto nga transformimi i QSUT. Rama shkruan se rilindja arriti të shndërrojë gjendjen e dikurshme të spitalit i cili dikur shërbente si vend për të kullotur gjëja e gjallë. Më tej, Rama ka ndarë fotot ku thotë se tashmë është në një nivel të ri dhe të denjë për qytetarët.

“Ja puna transformuese në QSUT

Nga tezgat gjithëfarësh e deri te vendkullotja e gjësë së gjallë që gjetëm në QSUT, rilindja e shërbimit shëndetësor publik është jetësuar edhe me veprën më të madhe të shëndetësisë së dekadave të fundit, që e ngre në një nivel krejt të ri cilësinë e shërbimit mjekësor për qytetarët.”- shkroi Rama.

Ndërkohë, në Kuvend është duke u zhvilluar seanca plenarë, por Rama mungon pasi është në një vizitë zyrtare në Mbretërinë e Bashkuar. Opozita e Rithemelimit ka kërkuar mocion me debat lidhur me raportin e DASH.

G.MO/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj