Në nder të policit të vrarë, Ambasada e Kosovës në Emiratet e Bashkuara ul flamurin në gjysëmshtizë

Në nder të policit të vrarë, Ambasada e Kosovës në Emiratet e Bashkuara ul flamurin në gjysëmshtizë

1695626897_koso.jpg

Ambasada e Kosovës në Emiratet e Bashkuara Arabe, ka ulur sot në gjysmë shtizë flamurin e tyre, duke u solidarizuar me zinë e Kosovës dhe popullit të saj, për vrasjen e policit në detyrë Afrim Bunjaku nga sulmi terrorist i grupeve kriminele serbe në Zveçan.

Xhabir Hamiti, i cili atje është ambasador i Kosovës, ka publikuar foto nga ambasada, ku shihet se flamuri i Kosovës është i ulur në gjysmështizë.

“Kosova sot mban zi për vrasjen e një polici, i cili u vra në krye të detyrës gjatë një sulmi terrorist të kryer nga grupet kriminale të Serbisë në komunën e Zveçanit të Kosovës. Ambasada e Kosovës në Emiratet e Bashkuara Arabe ka vendosur flamurin e Kosovës në gjysmështizë”, ka shkruar ai në platformën X (ish-Twitter).


Lajmi kryesor:

Kosova në zi, i jep lamtumirën policit hero Afrim Bunjaku, u vra nga grupi kriminel serbe! Liderët e Kosovës: Sulmi i dirigjuar nga Beogradi


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Humbja me Italinë, tifozët e Kombëtares lënë stadiumin të zhgënjyer

Humbja me Italinë, tifozët e Kombëtares lënë stadiumin të zhgënjyer