Në përgjime me Rrumin e Shijakut për tjetërsimin e pronave, ‘arrest shtëpie’ për Irgen Kërçykun! GJKKO sekuestroi 403 m2 në Gjirin e Lalëzit

Në përgjime me Rrumin e Shijakut për tjetërsimin e pronave, ‘arrest shtëpie’ për Irgen Kërçykun! GJKKO sekuestroi 403 m2 në Gjirin e Lalëzit

Alekasandër Laho

Gjykata e Posaçme nuk ndryshoi masën e “arrest shtëpiak” për Irgen Kërçykun, ish-përfaqësues i Avokaturës së Shtetit i cili doli në përgjime me Aleksandër Lahon (Rrumin e Shijakut), të akuzuar për tjetërsimin e pronave në Gjirin e Lalzit.

Për të njëjtën çështje në kërkim është vetë Rrumi, ndërsa për të është caktuar në mungesë “arrest në burg” në mungesë.

Pas arrestimit të Rrumit në 1 nëntor 2019, kur iu bë atentat bashkë me prokurorin Arjan Ndoja, SPAK i gjeti në celular një video-përgjim të qershorit 2017 ku shfaqet duke biseduar për ryshfet me Irgen Kërçykun në mënyrë që të mos apelojë procesin gjyqësor për pronësinë e 45 mijë metra/katrorë pronë shtetërore në Gjirin e Lalzit.

SPAK i akuzon për korrupsioni dhe falsifik të dokumenteve për 403 mijë metra katrorë tokë te “Gjiri i Lalzit”, të cilat janë sekuestruar.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • beni: 30/11/2022 19:24

    EDI RANA I DO VETE KETO 400.000 M KATROR TOKE NE LALEZ,,,U PERPOQ TA VRISTE DY HERE KETE RRUMIN,,, NUK IA ARRITI DOT,,TANI FUTI PROKURORINE....KUSHEDI KUSH DO I MARRE KETO TOKA....

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Berisha do të pyetet për çështjen Gërdeci?×

Lajmi i fundit

Të goditura nga sanksionet perëndimore, kompanitë ajrore ruse shfaqin defekte

Të goditura nga sanksionet perëndimore, kompanitë ajrore ruse shfaqin defekte