Në pranga për mashtrim online, një prej të arrestuarve më parë kishte vjedhur një kishë në Voskopojë

 

Njëri prej të arrestuarve në grupin për mashtrim kompjuterik, Xhentil Kupe, ka qenë i arrestuar më parë për vjedhjen e një kishe. Në dosjen e siguruar nga Report Tv thuhet se ai është arrestuar në vitin 2010 për vjedhjen e Kishës së Shën Mërisë në Voskopojë, ku ishin vjedhur disa mbajtëse llapadarësh dhe një pjesë e ikonostasit.

1627122618_XhentilKupe.jpg

Xhentil Kupe


Lajmi kryesor:

Zhvatën 4 mln euro nëpërmjet mashtrimit online/ Pas kompjuterit hiqeshin biznesmenë, në gjyq kokëulur! Lihen në burg mashtruesit


K.T./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?×

Lajmi i fundit

John

‘Ethet’ për një karrige në Bundestag, sfida e një shqiptari që kandidon për CDU: Edhe pa Merkel do jemi njësoj