Në Serie A pas 21 vitesh, Cesc Fabregas dërgon Comon me pushime

Në Serie A pas 21 vitesh, Cesc Fabregas dërgon Comon me pushime

Skuadra e Comos në Ibiza

"Të gjithë në Ibiza", këto ishin fjalët e Cesc Fabregas pasi Como siguroi ngjitjen në Serie A pas 21 vitesh mungesë. Tanimë Como është sërish pjesë e elitës së futbollit italian, ndërsa një prej investuesve dhe zëvendëstrajneri Fabregas ka dërguar lojtarët dhe stafin me pushime në Ibiza të Spanjës.

Sigurisht të gjitha të paguara nga ish-mesfushori kampion i Spanjës, që kërkon me Comon e tij një vend edhe në Evropë pas dy vitesh. Me të vërtetë një projekt ambicioz që nisi nga dashuria e Fabregas për qytetin dhe zonën në veri të Milanos.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Gjykata e Apelit i jep vulën e PD-së Berishës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet

Duka në ‘Repolitix: Në 2025 PAA në zgjedhje, por ju unë si deputet