'Servilizmi ndaj Albinit që të shpie në urrejtjen ndaj Ramës'

'Servilizmi ndaj Albinit që të shpie në urrejtjen ndaj Ramës'

Edi Rama dhe Albin Kurti

Për shkak të qëndrimeve të ndryshme të Gjukanoviçit dhe Abazoviçit ndaj Open Ballkanit, lexo servilizmin ndaj Albinit që e shpie në urrejtjen ndaj Ramës, ky gajle se ka pse rren hapur.

Abazoviçi s’ka qenë kurrë krah i djathtë i Millosheviçit kur ai vendosi aparteidin në Kosovë siç ka qenë Gjukanoviçi.

Abazoviçi s’ka qenë në pushtet si Gjukanoviçi kur nga Podgorica bombardohej Dubrovniku me armatën e Millosheviçit.

Abazoviçi nuk ka qenë kurrë në listat e Interpolit dhe policisë anti-mafia italiane dhe evropiane.

E që pastaj në ndërkohë Gjukanoviçi bëri mirë që ndërroj anë edhe u bë kundër pushteteve në Beograd dhe për euro-atlantizëm, kjo është temë tjetër.
Përtej motiveve të tij.

Por ta manipulosh opinionin duke e paraqitur Abazoviçin si më pro-serb se Gjukanoviçi, edhe atë duke u paraqitur veten si të majtë progresiv dhe nacionalist, siç i pëlqen Zaimit ta portretizojë veten, ky është kulmi i poshtërisë dhe gënjeshtrës.

Abazoviçit, shqiptarit të së majtës liberal-qytetare të gjelbërt. Fullirant, manipulues dhe gënjeshtar.

Thjesht kështu flet kur për bindje dhe parim ke vetëm servilizmin.

A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Besoni se Greqia do pranojë hapjen e grupkapitujve të parë Shqipëri-BE?×

Lajmi i fundit

Kërkon të betohet si kryebashkiak i Himarës, përfundon seanca për Belerin, Gjykata tërhiqet për vendim

Kërkon të betohet si kryebashkiak i Himarës, përfundon seanca për Belerin, Gjykata tërhiqet për vendim