Nedim Bajrami ndryshon ekip, fantazisti kuqezi mbetet në Serie A: Jam i lumtur, gjithçka u krye

Nedim Bajrami ndryshon ekip, fantazisti kuqezi mbetet në Serie A: Jam i lumtur, gjithçka u krye

Nedim Bajrami

Nedim Bajrami mund të quhet futbollisti më i ri i Sassuolos në Serie A. Fantazisti i kombëtares shqiptare ka konfirmuar për mediat në Itali se ka gjetur akordin me Empolin dhe do kalojë te Sassuolo po në Serie A.

“Gjithçka u bë, jam i lumtur, nesër do të bashkohem me ekipin.

Gjeni trajnerin Dionisi sërish? Po, sigurisht, fola me të mbrëmë, jam shumë i lumtur që e gjeta sërish.

Folët me shokët e rinj? Kam folur me Pinamontin, me të cilin kam luajtur vitin e kaluar”, tha Bajrami.

Pritet që Empoli të përfitojë 6-7 milionë euro nga shitja e Bajramit, ekipi me të cilin 23-vjeçari shqiptar u bashkua në verën e 2019 nga Grasshopers. Këtë sezon në Serie A Bajrami ka luajtur 19 ndeshje dhe ka shënuar 1 gol, duke qëndruar sërish në elitën e futbollit italian. Tanimë Bajrami gjen në stol trajnerin Dionisi, që e ka stërvitur edhe më herët. Duket se orët e fundit të merkatos kanë rezultuar pozitive për Bajramin.

Nedim Bajrami

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Nga Pëllumb Gjoka, tek Kasandër Noga dhe Gjergj Cukali, ja 51 emrat e plotë të operacionit të SPAK-ut

Nga Pëllumb Gjoka, tek Kasandër Noga dhe Gjergj Cukali, ja 51 emrat e plotë të operacionit të SPAK-ut