Nëse zgjedhjet do mbaheshin sot si do të votohej? PS ruan bindshëm shumicën! PD në të njëjtat kuota, LSI rritet krahasuar me sondazhin e dhjetorit! Surprizë partia e Topallit

Nëse shqiptarët do të thirreshin sot për të votuar Partia Socialiste do të dilte bindshëm forcë e parë politike, me një mundësi shumë të madhe për të marrë besimin e shumicës së votuesve. Nga sondazhi i zhvilluar 48-52% deklarojnë votën e tyre por Qeverisë. Partia Demokratike ka një rritje të lehtë me sondazhin e publikuar nga Report Tv në dhjeto, duke marrë 31-35% të votave. Lëvizja Socialiste për Integrim është në kuotat e 4-8% me një dyfishim të votave krahasuar me matjen e opinionit në dhjetor. Ndërkohë që përqindje të rëndësishme ka edhe PDIU e cila nëse zgjedhjet do bëheshin sot do të merrte 2-4%. Supriza e madhe e këtij sondazhi është partia e Jozefina Topallit, Lëvizja për Ndryshim, e cila radhitet e pesta në rang kombëtar me 1-3%. 


Lajmi kryesor:

Sondazhi i dytë i Piepolit në Report Tv/ Nëse votohej sot PS ruan bindshëm shumicën, më tepër se PD-LSI bashkë, që do të humbnin 2% të mbështetjes nëse dalin me vetëm 1 listë


K.T./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    40 subjekte zgjedhore, 35 parti politike dhe 5 kandidatë të pavarur regjistrohen në KQZ për zgjedhjet e 25 Prillit! Mendoni se është një numër:×

Lajmi i fundit

John

U dëmtuan nga tërmeti, lista me 28 pallatet që do të shemben në Tiranë