Nesër Komisioni për ‘Zgjedhoren’, Kuvendi fton në seancë dëgjimore organizatat e Diasporës

Nesër Komisioni për ‘Zgjedhoren’, Kuvendi fton në seancë dëgjimore organizatat e Diasporës

Ditën e martë më 20 shkurt, në mbledhjen e radhës së Komisionit për Reformën Zgjedhore, Kuvendi u ka bërë ftesë Organizatave të Diasporës që kanë fushë të përgjegjësisë së tyre çështjet zgjedhore të marrin pjesë në seancën dëgjimore që do të zhvillohet nesër.

Kuvendi fton të gjitha organizatat e interesuara të marrin pjesë dhe të kontribuojnë me mendime, opinione dhe sugjerime.  

Mbledhja e Komisionit do të zhvillohet online, nëpërmjet platformës “Zoom”.  

Diaspora u shpreh e pakënaqur me punën e Komisionit të Reformës Zgjedhore për të çuar përpara realizimin e votës e emigrantëve. Shoqata e diasporës “Për Shqipërinë e lirë” tha se Kuvendi po injoron vendimin e Gjykatës Kushtetuese për të mundësuar votën e shqiptarëve që jetojnë jashtë vendit, ndërsa bashkëkryetarëve u kërkon përfshirjen në konsultimet e Komisionit.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com