Nesër shi, fundjava pritet me mot të kthjellët e rritje temperaturash (VIDEO)

Vendi ynë u zgjua mëngjesin e sotëm me reshje shiu e breshër. Meteorologu Hakil Osmani tregon për Report Tv se nesër sërish do të kemi reshje shiu, për të pasur kthjellim të kushteve atmosferike në fundjavë. Në ditët në vijim do të ketë dhe rritje graduale të temperaturave ku maksimumi do të kapi vlerat 12-13 gradë Celsius.

"E premtja me reshje shiu, ndërsa në fundjavë moti do të jetë e kthjellët me temperatura që do të shkojnë në 12-13 gradë. Në ditët në vijim do ketë intervale të shkurtra me erë deri në 60 km/h.  Në zonat malore ka pasur rikthim të reshjeve të dëborës, mëngjesi i të shtunës do të jetë ule të temperatura me 1-2 gradë duke shënuar me minus”, tha Osmani.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

VIDEOLAJM/ Momenti kur një prej vëllezërve Mina transportohet me helikopter drejt Traumës

VIDEOLAJM/ Momenti kur një prej vëllezërve Mina transportohet me helikopter drejt Traumës