Nesër supersfida Real-Manchester City, Ancelotti: Jemi ndryshe nga viti i kaluar

Nesër supersfida Real-Manchester City, Ancelotti: Jemi ndryshe nga viti i kaluar

Carlo Ancelotti

Tekniku Carlo Ancelotti foli për mediat para takimit që ekipi i tij Real Madrid do të zhvillojë ditën e nesërme ndaj Manchester City për fazën 1/8 të Champions League në ‘Santiago Bernabeu’. Në konferencën me gazetarët italiani foli edhe për kundërshtarin e tij, Pep Guardiola.

‘Ai di si ta menaxhojë situatën e mbrojtjes së tij, ai iv endos qëndër mbrojtësit të luajnë si mbrojtësit e krahut. Kjo ndeshje është shumë e rëndësishme për ne, luajmë në shtëpi dhe duhet të përfitojmë nga kjo. Nuk e kam zbuluar formacionin me lojtarët ende, kam vetëm një dyshim. Nesër do të informoj ekipin.’

Sakaq, Ancelotti foli edhe për sfidën e vitit të kaluar në gjysmë finale kur Manchester City eliminoi Realin pas fitores 4-0 në Etihad.

‘Ne kemi karakteristika të ndyshme, vitin e kaluar luajtëm me një referencë në sulm si Benzema dhe këtë vit nuk e kemi më. Fitorja nuk është lumturi, është një lehtësim sepse ditët në vijim janë më të qeta.

Dy ndeshjet e edicionit të kaluar nu ki bëmë në mënyrën më të mirë, ishte çështje mentaliteti dhe teknikë: na sulmuan gjatë dhe nuk denim të propozonim diçka tjetër. Ndeshjen e kthimit e luajtëm pa guxim dhe personalitet.'

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pronat shtetërore mund të shkëmbehen me private, si e vlerësoni ligjin?×

Lajmi i fundit

Sulmohen me gurë 2 autobusë me tifozë të Skënderbeut, nga Tirana po ktheheshin në Korçë! Thyhen xhamat (FOTO)

Sulmohen me gurë 2 autobusë me tifozë të Skënderbeut, nga Tirana po ktheheshin në Korçë! Thyhen xhamat (FOTO)