Nesër zgjedhjet, deputeti demokrat, Arbi Agalliu denoncon: Në Vlorë po përpiqen të blejnë votat e qytetarëve! Do përgjigjen para ligjit

Nesër zgjedhjet, deputeti demokrat, Arbi Agalliu denoncon: Në Vlorë po përpiqen të blejnë votat e qytetarëve! Do përgjigjen para ligjit

Deputeti Arbi Agalliu

Ndonëse sot është heshtja zgjedhore, deputeti demokrat Arbi Agalliu ka bërë një denoncim në rrjetin e tij social Facebook, ku ka shkruar se demokratët dhe qytetarët në Vlorë po i intimdojnë dhe po tentojnë të blejnë votat e tyre.

Ky denoncim i Agalliut vejn një ditë para mbajtjes së zgjedhjeve, ndërsa ai u kërkon qytetarëve që të denocnojnë çdo përpjekje për blerjen e votës së tyre.

“Deklaratë! Megjithëse heshtje zgjedhore, hajdutët e votës vijojnë përpjekjet për të deformuar vullnetin e votuesve në Bashkinë Vlorë. Ju bëj thirrje kujtdo që po tenton të intimidojë demokratët dhe vlonjatët, kujtdo që po tenton të blejë votën e tyre me të gjitha format, do të përballen me ligjin.  I bej thirrje çdo qytetari të denoncojë çdo përpjekje për deformimin e votës së tyre dhe institucioneve përkatëse të zbatojnë ligjin”, shkruan Agalliu.

Në denoncimin e tij, Agalliu nuk ka dhënë shumë detaje dhe as nuk ka përmendur emra, por thjesht shkruan se hajdutët e votës vijojnë përpjekjet për të deformuar vullnetin e votuesve në Bashkinë Vlorë.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!