Nga dielli në shi, shikoni çfarë ka rezervuar moti për sot

Foto ilustruese

D\ita nis me kthjellime dhe vranësira të lehta në vendin tonë. Por mesdita dhe pasditja sjellin shpeshtim të vranësirave duke gjeneruar shira afat shkurtër në zonat perëndimore. Mbrëmja sjellë përmirësim të motit shqipëri.

Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 22°C.                           

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor  duke krijuar dallgëzim  3 ballë.

Rajoni dhe Europa: Brigjet e deti të zi do të paraqiten me vranësira, stuhi ere dhe shiu. Po ashtu në kushte të paqëndruehsme atmosferike MBETET Qëndra dhe Veriu i Europës. NDERSA kthjellimet dominojnë Europën Lindore, Gadishullin e Ballkanit dhe atë Iberik.

Be.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se po shkojmë drejt një izolimi të dytë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

LVV fiton Podujevën, Lista Serbe nuk e lëshon Mitrovicën e Veriut