Nga Jovic te Memphis Depay, Milan ëndërron titullin! Gati goditja në merkato

Objektivi i fillim sezonit te Milan ishte arritje në një nga katër vendet e para të kampionatit, por ecuria si askush tjetër në 2020 ka zgjuar ëndrra të tjera te ‘djalli’. Bëhet fjalë për fitimin e Seria A fiks pas 10 vitesh, por përë këtë drejtuesit e dinë që duhet të forcohen në merkato, e cila nis në janar.

Sipas Sportmediaset Milan ka disa synime, me Luca Jovic, futbollistin e Real Madrid që është në ‘pole-position’. Për sulmin ëndrra e vetme nuk është vetëm serbi, por edhe holandezi i Lyon Memphis Depay, që në fund të sezonit i përfudon kontrata me francezët. Së fundmi si zëvendësues i Ibrës shihet edhe Gianlucca Scamacca, 21-vjeçari që është në huazim te Genoa, por në pronësi të Sassuolo-s. Kjo e fundit kërkon 25 mln euro për talentin e saj.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Berisha-Meta e partitë e vogla bashkë për zgjedhjet vendore, a mendoni se fitojnë përballë PS?×

Lajmi i fundit

Caktimi i datës për zgjedhjet vendore, Begaj pret në Presidencë Ballën dhe Idrizin

Caktimi i datës për zgjedhjet vendore, Begaj pret në Presidencë Ballën dhe Idrizin