Nga 'Kampioni në shkollën time' te bibliotekat zanore për nxënësit që nuk dëgjojnë, Kushi sjell nismat e projektet e reja për këtë vit

 

Ministrja e Arsimit dhe e Sportit Evis Kushi ka prezantuar sot disa nga nismat dhe projektet e reja për këtë vit. Kushi ka prezantuar sot disa nga projektet e reja që ndihmojnë nxënësit të marrin shembujt e duhur. Por edhe një vëmendje të veçantë do marrin edhe nxënësit të cilët nuk dëgjojnë tashmë do kenë bibliotokë zanore.

"Kemi shumë nisma si 'Kampioni në shkollën time', për  të gjithë sportistët elitarë, duam që nxënësit të kenë model ata që kanë sukses në fushën e tyre por edhe kanë sukses mbi shoqërinë.

Kemi projekte të tjera, si biblioteka zanore për nxënësit nuk shikojnë. Aty lexojnë literaturë artistike etj. Ne kemi bibliotekë inovative e digjitale për këta nxënës. Dhe, për vitin 2023 lajmi i bukur është 3 stadiumet e reja për Durrës, Vlorë e Korçë, jemi në fazën kur do bëjmë projektimin. S'duam thjesht stadiume por qendra tregtare, shërbime hotelerie e biznesi. Në mënyrë që këto stadiume e komplekse sportive të sjellin hov të ri."- tha Kushi,


Lajmi kryesor:

Arsimi në 'analizë'/ Studentët jashtë 'Pakos së Madhe', Kushi: Indirekte, mbështetëm familjet e tyre! Muzhaqi: Projekt i ri për kurset e IT, mbulohet nga qeveria


G.MO/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Humbi vendin e parë, Bayern Munich shkarkon trajnerin Nagelsmann! Bavarezët gjejnë zëvendësuesin

Humbi vendin e parë, Bayern Munich shkarkon trajnerin Nagelsmann! Bavarezët gjejnë zëvendësuesin