Nga nisja e lojës deri te minuta e 10, dedikimet speciale për Eriksen në ndeshjen Danimarkë-Belgjikë

Ndeshja Danimarkë-Belgjikë në Euro 2020 ashtu siç pritej është një dedikim total për Christian Eriksen, futbollistin e kombëtares skandinave që pësoi arrest kardiak në ndeshjen e parë të këtij kompeticioni kundër Finlandës.

Një fanellë gjigande me numrin 10 u shpalos në fillim të ndeshjes kur normalisht paraqitet uniforma e dy kombëtareve. Përveç numri aty shkruhej edhe Christian Eriksen.

Përveç këtij dedikimi special ajo që ndodhi në minutën e 10 të sfidës ishte edhe më e veçantë. Fillimisht tifozët u ngritën në këmbë dhe duartrolitën, ndërsa disa prej tyre mbanin edhe banderola në duar. Për më tepër edhe loja u ndërpre, ndërsa nuk munguan përfaqimet edhe mes futbollistëve kundërshtar.

 

Ne.k./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kosova kundërshton nismën për bashkëpunim rajonal Ballkani i Hapur, si është sipas jush ky qëndrim?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Fauci paralajmëron rrezikun nga shtimi i rasteve me koronavirus, por SHBA nuk do futet karantinë