Nga ‘Për’puthen në Kuvendin e Shqipërisë, Ori Nebiaj plotëson formularin e deputetes: Privilegj të përfaqësoj njerëzit që më besuan dhe votuan

Nga ‘Për’puthen në Kuvendin e Shqipërisë, Ori Nebiaj plotëson formularin e deputetes: Privilegj të përfaqësoj njerëzit që më besuan dhe votuan

Ori Nebiaj

TIRANË- Oriela Nebiaj i ka dhënë fund dilemave dhe do të futet si deputete në Kuvendin e Shqipërisë. Nebiaj ka plotësuar ditën e sotme formularin e deputetes pas largimit të Grida Dumës dhe nesër do ta depozitojë atë në KQZ.

Përmes një postimi në 'Facebook', Nebiaj shkruan se është privilegj që do të përfaqësojë në Kuvendin qytetarët që e kanë votuar në zgjedhjet e 2021. 

“Do të jetë privilegji më i madh i jetës time, të përfaqësoj njerëzit që më besuan dhe votuan për të qenë në Parlamentin e Shqipërisë. Formulari gati për tu dorëzuar nesër”, shkruan Nebiaj.

E ndodhur në ‘udhëkryq’ nëse do vazhdonte moderimin e emisionit Për’puthen apo do bëhet pjesë e jetës aktive politike, duket se Nebiaj ka zgjedhur këtë të fundit duke lënë pas karrierën televizive. 

Nebiaj kanidioi në zgjedhjet parlamentare 2021, por nuk siguroi dot një mandat. Asaj iu hap rruga për t’u futur në Kuvend pasi Grida Duma la mandatin për t’u angazhuar në botën e televizionit. Nebiaj pati siguruar 5606 vota preferenciale.

Formulari i plotësuar nga Ori Nebiaj

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 18:45
Pranoi mandatin e deputetes, Nebiaj: Privilegj të përfaqësoj njerëzit që më besuan dhe votuan

Oriela Nebiaj ka reaguar pasi ka plotësuar formularin e deputetes. Përmes një postimi në ‘Facebook’, Nebiaj shkruan se është privilegj që të përfaqësojë në Kuvend qytetarët që e votëbesuan në zgjedhjet e 2021.

“Do të jetë privilegji më i madh i jetës time, të përfaqësoj njerëzit që më besuan dhe votuan për të qenë në Parlamentin e Shqipërisë. Formulari gati për tu dorëzuar nesër”, shkruan Nebiaj.

Ne zgjedhjet parlamentare të 2021, Nebiaj siguroi 5606 vota preferenciale, por nuk i mjaftuan për të thyer herësin dhe për t’u futur në Kuvend.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Zylyfi prej Tirone: 15/11/2022 18:25

  Mbasi u perputh mire, behet deputete. Rruga per te shkuar ne kullote

  Përgjigju
 • REXHEP ZYBER KASAP LEKA [ kepi ]: 15/11/2022 18:03

  O çfar store ka Shqipria karagjozet e tipit Nebiaj bohen parlamentare komplet llaxore o Dhqipri e shkret si ke përfunduar o Shqipri e mbaruar.

  Përgjigju
 • Pavel: 15/11/2022 17:49

  Nga Perputhen ne parlament.Moderatore e ekuilibruar dhe me kulture.Suksese

  Përgjigju
 • Ben: 15/11/2022 17:24

  Ky eshte vend gallate.Nga hiç behesh deputet/e.

  Përgjigju
  • Nori: 15/11/2022 20:53

   Pse duhet ta kete parlamenti per nder Orin?Pse ka qene tek perputhen e?Ok,nuk eshte injorante,por nuk eshte per deputete.

  • Botrori: 15/11/2022 18:12

   Ta kete per nder Parlamenti me nje vajze si Ori se kush nuk eshte bere deputet gjysma jane injorante qe nuk lidhin dot dy fjale. Suksese Ori

 • Sondazhi i ditës:

  Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Mero Baze: Dy probleme morale nga pazaret e drejtuesve të PD me Berishën

Mero Baze: Dy probleme morale nga pazaret e drejtuesve të PD me Berishën