'Nga rreziku për jetën', Presidenti Vuçiç del nga spitali, gjendja e tij stabile

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka dalë nga spitali, ku ishte shtruar për shkak të problemeve në zemër.

Sipas, transmetuesit publik serb, RTS, këshilltarja e presidentit serb ka thënë se Vuçiç ka lënë sot spitalin dhe është kthyer në banesën e tij dhe se gjendja e ti shëndetsore është stabile.

Ministri serb i Shëndetësisë, Zllatibor Llonçar, tha se mjekët e Spitalit Ushtarak, ‘i shpëtuan jetën presidentit pas problemeve kardiovaskulare’.

Ditën e shtrimit në spital, ‘jeta e Vuçiç ishte në rrezik”, shtoi Llonçar.

Kjo është hera e parë që zyrtarisht zbulohet se Vuçiç vuan nga problemet në zemër.

I.C./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të përdoret teknologjia në Zgjedhje?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Qëlloi me pistoletë drejt një banesë dhe më pas hedh armën në rezervuar, arrestohet 25-vjeçari në Mat