‘Nga Tropoja në Ksamil, votoni PS’, Braçe: Koalicioni jonë i vetëm janë njerëzit e thjesht! Mos krijoni LSI-ra, boll më

Zëvendëskryeministri, Erion Braçe

Zëvendëskryeministri, Erion Braçe, mëngjesin e sotëm përmes një postimi në rrjetin e tij social Facebeook, i ka bërë thirrje qytetarëve që në zgjedhjet parlamentare më 25 prill të votojnë PS, nga Tropoja në Ksamil.

Braçe shkuan se në fletën e votimit, PS është e vetmja parti e majtë dhe se e “majta e pasur e Lalëzit” nuk ka qenë kurrë e tillë, as në formim, as në qellim, as në veprim.

Zëvendëskryeministri përmes postimit të tij, ka shprehur se PS nuk përfaqëson asnjë parti tjetër në fletën e votimit, nuk përfaqëson asnjë kandidat të ndonjë partie, por vetëm partinë socialiste.

“Ne nuk kemi koalicion me asnjë”, shkruan Braçe, duke shtuar se i vetmi koalicion i PS janë njerëzit e thjesht e këtij vendi.

“Mos krijoni LSI-ra të tjera, boll më”, shprehet ai.

Braçe i fton të gjithë qytetarët t’i bashkohen Partisë Socialiste për të fituar, pa u ndarë në numra dhe emra.

 

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    7 dite para zgjedhjeve, a ju janë ofruar para ose favore në këmbim të votës?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Përfundon kampionati i minifutbollit shqiptar te fushat e ‘Ali Demit’, ndahen 3 çmime