Nga vjedhjet te sherret me punonjësin e karburantit dhe thyerje xhamash, një i arrestuar, dy nën hetim në Vlorë

Nga vjedhjet te sherret me punonjësin e karburantit dhe thyerje xhamash, një i arrestuar, dy nën hetim në Vlorë

Një 26-vjeçar është arrestuar në Vlorë pasi ishte në kërkim për vjedhje. Ai ishte dënuar në mungesë nga Gjykata e Shkallës së Parë Vlorë e  ka dënuar me 6 muaj burg.

Gjithashtu ndaj dy personave të tjerë ka nisur hetimet për shkak të sherreve dhe konflikteve që kanë pasur me persona të tjerë. Konkretisht  A. H., 44 vjeç, banues në lagjen "Bashkimi", po hetohet pasi për motive të dobëta ka sharë dhe ofenduar, shtetasin S. Sh.

Ndërsa 29-vjeçari E. R., 29 vjeç, banues në lagjen "24 Maji" pasi ka debatuar me punonjësin e një karburantit, si dhe ka thyer xhamin e derës së ambientit të personelit tek ky karburant.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

John

Forbes publikon listën, Rihanna miliarderja më e re në Amerikë