Ngacmimet seksuale në parti,Kurti
i lë të gjithë pa fjalë me këtë reagim

Ngacmimet seksuale në parti,Kurti<br />i lë të gjithë pa fjalë me këtë reagim<br>
Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka bërë një deklaratë të fortë, teksa ka pranuar ngacmimet seksuale brenda partisë, përtej problemeve që ajo po kalon.

Kurti mori drejtimin e partisë pak ditë më parë, ndërsa mbrëmjen e kaluar ka deklaruar se shkaku pse në Vetëvendosje ka pak gra që punojnë është ngacmimi seksual nga meshkujt ‘shovinist’, siç i ka quajtur ai.

“Nga informatat që kam marrë unë edhe në Prishtinë edhe nëpër degët e Vetëvendosjes numri i grave dhe vajzave që anëtarësohen në Vetëvendosje është shumë më i madh se ata që punojnë në VV. Një ndër shkaqet është se në ambientimet nuk ka pasur imunitet ndaj shprehjeve të papranueshme dhe sjelljes shoviniste të meshkujve dhe i kanë vu në siklet vajzat. Dhe ato vijnë njëherë e dy herë dhe nuk vijnë më, dhe kjo nuk duhet të ndodh më”, ka thënë Kurti në një intervistë për Jeta në Kosovë.

Kjo deklaratë ka shkaktuar reagime të mëdha në rrjetet sociale. Komentet janë nga më shokueset që në këtë parti ka ngacmime seksuale.

d.c./shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Rusia rrit mbrojtjen pranë Japonisë mes mosmarrëveshjeve të SHBA-së! Çështjet e ‘ngrira’ mes dy shteteve thellojnë krizën

Rusia rrit mbrojtjen pranë Japonisë mes mosmarrëveshjeve të SHBA-së! Çështjet e ‘ngrira’ mes dy shteteve thellojnë krizën