Ngatërresa në fluturim/ 83-vjeçarja zbret gabimisht në aeroportin e Tiranës, duhej të zbriste në Athinë ku e priste i biri

Ngatërresa në fluturim/ 83-vjeçarja zbret gabimisht në aeroportin e Tiranës, duhej të zbriste në Athinë ku e priste i biri

Foto ilustruese

Një e moshuar 83-vjeçare që donte të shkonte në Athinë nga Aeroporti i Nurembergut, gabimisht është dërguar në Aeroportin e Tiranës. Rasti i së moshuarës është publikuar nga gazeta gjermane Bild.

E moshuara e cila ishte në një karrocë me rrota dhe fluturimin e së cilës e kishte prenotuar djali që e priste në Athinë, u gjend papritur në aeroportin e Tiranës, pa  ditur se ku të shkonte.

Krejt e shqetësuar pasi gjendej jo në aeroportin e Athinës, 83-vjeçarja mori në telefon të bijën në Gjermani. Më pas shërbimi në aeroportin e Tiranës e pikasi atë dhe e ndihmoi, megjithëse e moshuara nuk fliste as gjermanisht dhe as anglisht.

Ajo u dërgua në një hotel pranë aeroportit, në pritje të fluturimit për në Athinë ku e priste i biri.  

Ndërkohë janë duke u shqyrtuar rrethanat e rastit për të zbardhur arsyen e zbritjes së të moshuarës në aeroportin e gabuar.

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Iris: 03/06/2024 01:34

    As gjermanisht,as anglisht,i bie te ishte greke perderisa e priste dhe i biri ne Athine.Fajin duhet t'a kene stjuardesat,perderisa zonja ishte me karroce dhe zakonisht personat ne karroce shtyhen nga stjuardesat ne avion dhe kur jane ne aeroport shtyhen nga personel aeroporti i caktuar per kete pune posacerisht.E di kete nga pervoja personale.Nena ime ka udhetuar vetem shume here me avion dhe perdor karrocen qe te mos humbe e ngaterohet,di pak anglisht,por gjithemone i kam dhene porosi qe per cdo problem t'ju drejtohet policeve te aeroportit.Por ne rastin e kesaj zonjes eshte plotesisht faji i personelit.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi kërkon që Greqia të heqë ligjin e luftës, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Debati për mikrokreditë, a është Gazmend Bardhi avokati i interesit të përmbaruesve?

Debati për mikrokreditë, a është Gazmend Bardhi avokati i interesit të përmbaruesve?