Ngjarja e rëndë në Qerret, identifikohen 4 turistët rusë u asfiksuan në saunën e hotelit

 

Policia ka identifikuar 4 turistët rusë që vdiqën nga asfiksimi në saunën e hotelit. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 22:20, në Qerret. Viktima kanë mbetur shtetasit rus Nataliia Burenkova, 58 vjeçe, Sergei Burenkov, 60 vjeç, Nikita Belousov, 37 vjeç dhe Ekaterina Burenkova, 31 vjeçe.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë ndodhet në vendngjarje dhe po punojnë për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.


Lajmi kryesor:

E rëndë në Qerret/ 4 turistë rusë, të afërm me njëri-tjetrin, gjenden të vdekur brenda në sauna në një hotel me 5 yje, u asfiksuan! Prej një jave ishin në Shqipëri (EMRAT)


I.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Berisha u shpall ‘non grata’, Yuri Kim tregon se kush i mblodhi provat