Ngjarjet kriminale në Elbasan, ndryshime në sektorin e hetimit të vrasjeve

Drejtoria e Policisë së Elbasanit

Ndryshime në Drejtorinë e Policisë së Elbasanit. Situata kriminale në këtë qytet ka sjellë rotacion të disa drejtuesve dhe oficerëve të sektorit të vrasjeve në këtë qark.

Mësohet se është larguar Leonard Palushi, shefi i sektorit të hetimit të krimeve kundër jetës. Palushi mësohet të jetë larguar nga kjo detyrë dhe është transferuar në Drejtorinë e Policisë Qarkut Lezhë.

Ndërkohë në sektorin e vrasjeve në Elbasan, ende nuk është përcaktuar emri që do drejtojë këtë sektor të rëndësishëm.

Lëvizje dhe mes oficerëve, ku këtij sektori i është shtuar Erion Ismaili, që dikur ka qënë shef komisariati në Krujë.

Ndryshimet kanë prekur dhe disa emra të tjerë të Drejtorisë së Policisë Elbasan. Ky ristrukturim i njerëzve të këtij sektori vjen pas një seri ngjarjeve të rëndë të ndodhura në këtë qytet.

D.P./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Skandali me nënshtetësitë pa asnjë verifikim, a duhet të ngrihet një komision hetimor për presidentin llir Meta?

Komento

Komente

 • Alfons: 23/09/2020 08:40

  Ore po ky erion ismaili cne oficer akoma,ka marre ky certifikate sigurie ????,po ky ishte nen hetim per droge dhe nga ish krimet e renda,pasi kur ishte ne kruje se bashku me shefin e krimeve elton shahini e mbushen vendin plot hashash,ketyre u doli emri dhe nga pergjimet e shish neper gazeta atehere.a mor ardi veliu mer person i paafte si profesionalisht ashtu dhe menderisht.

  Përgjigju
  • Alfons: 23/09/2020 12:13

   Po cfare demi bejne keta te dy ,qe gjith jeten e kane shtyre duke lypur leke,po njeri skane pasur bythe me fut ne burg keta.

  • juna: 23/09/2020 10:29

   Po si nuk hoqe dore nga kto anonimet o gerando qendro... i papare paske qene!

  • Rimi: 23/09/2020 10:11

   O fonsi paske mllef te madh o derezi, do te te kene bere dem te madh kto me lart. Te fala fonsi×

Lajmi i fundit

John

Do kandidojë për deputet? Nishani i gatshëm: Që kur kam ardhur këtu jamë në dispozicion të Bashës