Ngjarjet e vjetra kriminale dhe Call Center-at, Drejtoria e Policisë Tiranë mbledhje me drejtuesen e Prokurorisë, Elisabeta Imeraj

Sot në Prokurorinë e Tiranës u zhvillua një mbledhje e thirrur nga drejtuesja e këtij institucioni, Elisabeta Imeraj, ku mori pjesë Drejtori i Policisë së Tiranës, Lorenc Panganika, së bashku me vartësit e tij, shefat e 6 komisariateve dhe krimeve të rënda.

Gazetari i Report Tv, Arsen Rusta, mëson se u diskutua mbi dosjet e vjetra ose të pazbardhura, ato që konsiderohen pa autor por edhe ato të mbetura në sirtar.

Nga ana tjetër u diskutua edhe mbi aktivitetin kriminal që zhvillohet në kryeqytet, por edhe sa i përket Call Center-ave. Report Tv raportoi pak ditë më parë mbi Call Center-at që mashtronin qytetarët, hetim që vijon të jetë i hapur.

Vetëm prokuroria e Tiranës ka 7 procedime penale, nga ana tjetër edhe Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit dhe Korrupsionit, e cila nëpërmjet letërporosisë së mbërritur nga autoritetet gjermane ka edhe ajo një hetim të veçuar, dhe janë hetimet që do kalojnë në filtra dhe do vënë para drejtësisë personat e përfshirë.

7 procedime nga Prokuroria e Tiranës, ku rezulton se pas Call Center-ave që kryejnë një aktivitet të paligjshëm në vend, përmes platformës FOREX, mashtrojnë qytetarë kryesisht të huaj.

Ata kanë një aktivitet të ligjshëm Call Center-i dhe telemarketingu i produkteve shtëpiake, por brenda kësaj aplikojnë platformën FOREX duke mashtruar qytetarët e huaj që të investojnë.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria skualifikohet nga Euro 2024, a ju pëlqeu loja e Kombëtares×

Lajmi i fundit

Vdekja e poetit Agim Doçit, presidenti Begaj: Njerëz të tillë mbeten përgjithmonë në memorien e popullit dhe kombit

Vdekja e poetit Agim Doçit, presidenti Begaj: Njerëz të tillë mbeten përgjithmonë në memorien e popullit dhe kombit