Ngriti shtëpi bari bashkë me tre shokët në Lushnjë, pas një viti në kërkim arrestohet 32-vjeçari

Një 32-vjeçar është arrestuar pas thuajse një viti në kërkim, si autor i ngritjes së një shtëpie bari në Lushnje së bashku me 3 shokë të tjerë, të cilët ishin arrestuar më herët. Sot ra në pranga Klevis (Klajdi) Kasa, 32 vjeç, banues në Fiershegan, Lushnjë, duke e çuar në 4 numrin e të arrestuarve në kuadër të operacionit të koduar "Laboratori".  

Më 1 prill 2021, u arrestuan 3 persona, F. D., 53 vjeç, K. I., 30 vjeç dhe K. L., 38 vjeç, pjesë e këtij operacioni, të cilët kishin kthyer një banese në shtëpi bari, që shërbente për kultivimin e bimëve narkotike, nëpërmjet ngrohjes me llamba përmes lidhjeve të paligjshme të energjisë.

Banesa e kthyer në laborator droge ishte në pronësi të një prej të arrestuarve 53-vjeçarit F.D., ndërsa u sekuestruan 170 fidanë kanabis.

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Presidenti i ri duhet të jetë i PS apo i opozitës?×

Lajmi i fundit

John

Jupi në 'Pa Protokoll': Gara e 'Rithemelimit' e njëanëshme! Bushati: Ka mbështetjen e bazës! Lumezi: Demokratët të bashkohen pa Bashën e Berishën