Nikolla uron besimtarët ortodoksë për festën e Pashkës: Fuqia e Ringjalljes na frymëzon të gjithëve në çdo kohë

Nikolla uron besimtarët ortodoksë për festën e Pashkës: Fuqia e Ringjalljes na frymëzon të gjithëve në çdo kohë

Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla ka uruar besimtarët ortodoksë që festojnë sot Pashkën.

“U bashkohem besimtarëve ortodoksë në gëzimin e tyre për festën e Pashkës, Ditën e besimit dhe të shpresës. Fuqia e Ringjalljes na frymëzon të gjithëve dhe në çdo kohë. Por përdëllimi i saj ndihet me shumë në ditë të vështira dhe për më të vuajturit. Në këtë ditë të hapim zemrat, të shtojmë dashurinë dhe kujdesin për ata që kanë më shumë nevojë.

Me besimin dhe dashurinë, të mundim frikën dhe ndarjen. Me të drejtën dhe të mirën, të mundim padrejtësitë dhe të keqen. Gëzuar Pashkën! Shëndet, mbarësi e paqe për të gjithë!”, shkruan Nikolla.


Lajmi kryesor:

Sot festohet Pashka, besimtarët ortodoksë në të gjithë vendin pritën në mesnatë ngjalljen e Krishtit! Kishat mbushen plot pas 2 vitesh pandemi


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Sulmi në Veri të Kosovës, a rrezikohet një konflikt në rajon?×

Lajmi i fundit

Në Zveçan u ndezën qirinj për kriminelët e vrarë pas sulmit në Veri të Kosovës, Kreu i Listës Serbe puth fotografitë e viktimave

Në Zveçan u ndezën qirinj për kriminelët e vrarë pas sulmit në Veri të Kosovës, Kreu i Listës Serbe puth fotografitë e viktimave