Përplasjet në Elbasan, nipi i Ardian Çapjes krah Bashës

Klevis Çapja mes militantëve të PD

Krah Lulzim Bashës dje në Elbasan, ishte dhe Klevis Çapja. Ai është djali i Agron Çapjes, që mbeti i vrarë në masakrën e shkurtit në Elbasan, njëherësh nipi i Ardian Çapjas, që i ka shpëtuar disa atentateve në Elbasan.

Dje axhenda e kryeministrit Rama dhe kryedemokratit u përplasën me vizitën në Elbasan për Ditën e Verës, në të njëjtin orar. Simpatizantët e majtë dhe të djathtë u përleshën fizikisht me njëri-tjetrin, pas thirrjeve të militantëve të PD-së 'Rama ik'.

Basha i quajti akte të dhunshme nga elementë kriminalë të socialistëve, ndërsa Rama akuzoi PD-në se do të krijojë tension për situatën zgjedhore dhe Bashën si vegël që po përdoret nga Meta e Berisha.

K.T.//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Lui: 15/03/2021 18:22

  Aman se edhe ata qe "mbrojten" Ramen ishin shoket e dhendrit te Qazimit. Thone shkodranet nje shprehje, jane nje M i ndare pergjysem!

  Përgjigju
 • Cubi: 15/03/2021 16:45

  Kush I ka shoqeruar keta qener politikan nga 30 vjet????????????????????????????? Partia e kriminelave me ne krye fashistin sali serbi i mbeshtetur nga nxenesi lulash si dhe komisarin ilir haleja. Metodat e tyre e drejtimit vrit e prit e zhvat cte mundesh. Tani i genjen mendja se nuk ka me qofte tek daja. Populli vazhdon ti coj per lesh.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Vaksinim administratës e punonjësve të qendrave tregtare deri më 31 dhjetor dhe dozë e tretë për mbi 18-vjeçarët! Jeni dakord me vendimet e Komitetit?×

Lajmi i fundit

John

Bujar Çela tallet me PD dhe publikon foton e Berishës me Enverin te grupi i Komisionit të Integrimit: Rroftë Partia Demokratike! Demokratët: Provokim vulgar