Nipi vrau xhaxhanë në Vlorë dhe më pas veten, të afërmit: Shkonin shumë mirë bashkë! Dëgjuam ulërimën e së ëmës dhe erdhëm me vrap

 

Djali i hallës së 64-vjeçarit, Jorgji Koreta, tregon se nipi e ka qëlluar teksa ishin duke punuar te ullinjtë, e ndërsa sipas tij të dy shkonin shumë mirë me njëri-tjetrin.

"Ne tani e morëm vesh, nuk e dimë pse u vranë, te ullinjtë punonin nipi me xhaxhanë, nuk e dimë a kanë pasur më parë konflikte, ata kalonin mirë", tregon ai.

Një tjetër i afërm tregon se viktimat nuk kanë pasur konflikt me njëri tjetrin.

"Ishin duke mbledhur ullinj, nuk kishin konflikt fare", tregon një tjetër i afërm.

"Dëgjova të ëmën që po ulërinte dhe erdha. Ishte djalë me të gjitha cilësitë, ishte i pamartuar, xhaxhai rri në Vlorë me shtëpi. Ai skuqej kur të fliste me gojë, jo më debate, s'kanë pasur asnjëherë konflikt për pronën, ai një copë toke, si xhaxhai jeton në Vlorë, xhaxhai kishte ardhur për të parë pronën e tij, nuk e dimë gjë për armën", ka treguar ajo.    


Lajmi kryesor:

Nipi vret me armë gjahu xhaxhanë në Vlorë dhe më pas veten! Autori dyshohet me probleme të shëndetit mendor! Shkak dyshohet sherri për pronën, të afërmit: Shkonin shumë mirë bashkë


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Në Shqipëri do të prodhohen municione për Ukrainën, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Adem Jasharin, ja si e stërvita në Tiranë! Sali Berisha më pushoi nga puna!

Adem Jasharin, ja si e stërvita në Tiranë! Sali Berisha më pushoi nga puna!