Nis bllokimi i lokaleve të natës në Tiranë, Rama: Zero tolerancë për çdo abuzim me ligjin

TIRANE - Kryeministri Edi Rama deklaron se lokalet në kryeqytet vazhdojnë të mbyllen për mos lëshim të kuponit tatimor. Kryeministri Rama shprehet se për çdo abuzues me ligjin, për çdo subjekt që nuk lëshon kuponin tatimor, do të ketë zero tolerancë.

Stop informaliteti! Lokalet e natës në Tiranë kanë nisur të bllokohen ligjërisht për mos lëshim kuponi! Zero tolerancë për çdo abuzim me ligjin”, shprehet Rama.

Ministria e Financave ka nisur zbatimin e Planit Operacional kundër informalitetit ku prioritet është kontrolli te bizneset për kuponin tatimor, puna në të zezë dhe lëshimi i faturave

G.M./d.ba./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhen ndjekur penalisht gjyqtarët që po nxjerrin 'të fortët' nga burgu?

Komento

Komente

 • BENI: 12/08/2019 17:36

  KUSH NUK jep kupon dhe nuk paguan tatimet, ti mbyllet licensa per gjithe jeten,,,ndryshe nuk ze mend ky kopuk milet,,..//

  Përgjigju
 • gon jana: 20/07/2019 17:00

  shkoni ke cinko kavali ku jo vetem sherbehet pa kupon, por shefat e mdhej shesin dhe drog

  Përgjigju
 • Vlora: 20/07/2019 15:25

  Hidhuni në Plazhet e Vlorës asnjë nuk jep kupon tatimor edhe pse cmimet i kanë në majë.

  Përgjigju