Nis gjyqi i 'Kokainës së Maminasit', Arbër Çekaj gjykohet në mungesë

Krimet e Rënda kanë kaluar për gjykim dosjen e 613 kg kokainë të sekuestruar në shkurt të vitit 2018 në portin e Durrësit. Në një seancë ku i konsideruari kryesori i këtij trafiku ishte në mungesë për shkak se ndodhet në Gjermani i arrestuar, u pranua kërkesa e Prokurorisë për të gjykuar 3 persona.

Mes tyre Arbër Çekajn në mungesë, Donaldo Lushajn dhe Armando Pezakun si pjesë e grupit me masën e sigurisë arrest me burg.

  • Sondazhi i ditës:

    Nëse do t’ju jepej mundësia të jetonit në një vend tjetër, a do të largoheshit nga Shqipëria?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

'Babai' dhe 'fëmijët e gjetur' në PD