Anëtari i KQZ, Skënderi: Nga sot po printohen të gjitha fletët e votimit

Anëtari i KQZ, Skënderi: Nga sot po printohen të gjitha fletët e votimit

KQZ ka miratuar dhe përmbajtjen e fletëve të votimit për bashkitë e ngelura, duke përfunduar kështu punën e saj me këtë proces. Kompania Cetis në Slloveni, po prodhon fletët e votimit, me një faturë rreth 600 milionë lekë të rinj. Opozita i ka bojkotuar zgjedhjet lokale të 30 qershorit.

Statusi i plotë i Bledar Skënderit:
Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve dje në mbrëmje përfundoi miratimin e tē gjitha fletëve të votimit për kryetar dhe këshillat lokale. Në total janë 122 fletë votimi, 61 për Kryetar dhe 61 për Keshilla. Nga sot ka filluar prodhimi dhe printimi i fletëve të votimit.

Për herë të parë në zgjedhjet lokale është zbatuar ligji për dekriminalizimin. 9841 kandidatë për këshilltarë dhe 97 kandidatë për kryetarë u janë nënshtruar verifikimit paraprak. Formularët e dekriminalizimit dhe cv e kandidatëve (gati 100 mije faqe dokumentash) janë publikuar ne faqen tonë.

Një falenderim për të gjithë stafin e KQZ-së që në luftë me kohën, duke punuar pa orar, bëri të mundur këtë proces. Një falenderim të veçantë dhe për Drejtorinë e Përgjithshme të Burgjeve, Sektorin e Gjendjes Gjyqësore për bashkëpunimin e shkëlqyer, pa ndihmën e tyre ky proces do ishte i pamundur!

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Barazimi me Kroacinë, mendoni se Kombëtarja kalon grupet e Euro 2024×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit

Euro 2024/ Skoci-Zvicër 1-1, helvetët shohin përpara në fazën 1/16 me supergolin e Xherdan Shaqirit